انجام نوشتن سمینار کارشناسی ارشد با بهترین قیمت در ایران

انجام نوشتن سمینار کارشناسی ارشد با بهترین قیمت در ایران

انجام نوشتن سمینار کارشناسی ارشد با بهترین قیمت در ایران

انجام نوشتن سمینار کارشناسی ارشد با بهترین قیمت در ایران :

یکی از دروس اجباری در مقطع کارشناسی ارشد، سمینار است. دانشجویان تحصیلات تکمیلی موظف هستند این درس دو واحدی را حداقل یک ترم پیش از دفاع از پایان نامه اخذ کنند. یعنی دانشجویان بعد از انتخاب استاد راهنما، در ترم دوم یا سوم بنا به سیاست دانشگاه خود، موظف به اخذ این درس هستند. نوشتن سمینار کارشناسی ارشد به دانشجویان کمک می‌کند تا بتوانند با روش‌های تحقیق و چگونگی نوشتن پایان نامه آشنا شوند. چرا که بعد از اخذ واحد سمینار، دانشجو و استاد راهنما جلساتی را با هم تشکیل داده و با توافق هم موضوعی را انتخاب می‌کنند. در بیشتر موارد موضوع پایان نامه و سمینار در یک راستا هستند.

نحوه انجام نوشتن سمینار کارشناسی ارشد

بعد از انتخاب موضوع، دانشجو باید مقالات، پایان نامه‌ها و کتاب‌های مرتبط را مطالعه کرده و خلاصه‌ای از آن‌ها را تهیه کند. دانشجو باید طی چند جلسه، نتایج تحقیقات خود را به استاد راهنما گزارش دهد و اگر در پژوهش خود مشکلی داشت از او راهنمایی بخواهد. در آخر ترم دانشجو باید اطلاعیه ارائه سمینار را روی برد دانشگاه نصب کند. در روز سمینار، اطلاعات جمع‌آوری شده باید در یک جلسه تقریبا 20 دقیقه‌ای با استفاده از پاورپوینت در حضور استاد راهنما و سایر افراد علاقمند ارائه شود. در انتهای سمینار، استاد راهنما و سایر دانشجویان می‌توانند در مورد مباحث ارائه شده، سوال بپرسند.

هدف از انجام سمینار کارشناسی ارشد

هدف از اجباری بودن ارائه سمینار در مقطع تحصیلات تکمیلی، کمک به دانشجویان است تا بعد از این دوره بتوانند خودشان پایان نامه خود را بنویسند. در طول انجام سمینار، دانشجویان نحوه برنامه‌ریزی، جمع‌آوری اطلاعات، مطالعه منابع علمی معتبر و انجام تحقیقات لازم برای نگارش پایان نامه ارشد را خواهند آموخت. بعد از ارائه سمینار، دانشجو مهارت‌های زیر را خواهد داشت:

  • طرح سوال تحقیق
  • ارائه اهداف پژوهش
  • آشنایی با ساختار پایان نامه
  • برنامه‌ریزی برای انجام تحقیقات علمی
  • تهیه و دفاع از یک طرح تحقیقاتی (پروپوزال) و فصول پایان نامه
  • توانایی ارائه مناسب و بحث مطالب پایان نامه در جلسه دفاع
  • توانایی استدلال و ارائه توضیح به صورت شفاهی در مورد موضوعاتی که ممکن است توسط داوران جلسه دفاع پرسیده شود.

 

انجام سمینار کارشناسی ارشد / انجام سمینار ارشد / انجام پایان نامه دکترا / انجام پایان نامه دکتری

تماس و مشاوره با 0919/963/1325

افزودن یک دیدگاه