سمینار روابط عمومی و انجام سمینار روابط عمومی

سمینار روابط عمومی و انجام سمینار روابط عمومی

سمینار روابط عمومی و انجام سمینار روابط عمومی

سمینار روابط عمومی و انجام سمینار روابط عمومی :

به منظور نشان دادن مشتری در بهترین صورت ممکن، روابط عمومی از طیف گسترده ای از حوزه ها تشکیل شده است. همه ارتباطات با مخاطبان هدف و رسانه می تواند توسط یک متخصص روابط عمومی انجام شود و در عین حال این رشته در سال های اخیر به شدت تخصصی شده است.

با توجه به حوزه هایی که روابط عمومی به آنها می پردازد می توان این رشته را به بخش های ذیل تقسیم کرد:

روابط عمومی مالی

همانگونه از نام آن پیداست، تمرکز این حوزه بر امور مالی از قبیل سرمایه گذاری، افشای توافقات، اعمال کنترل، پایبندی به مقررات دولتی و غیره است. با توجه به پیچیدگی مسائل مالی، روابط عمومی مالی اغلب شامل یک کارمند وکیل که امور مالی مشتریان را از طریق ایجاد و نگهداری درک مثبت مشتریان و مردم نسبت به آنها ارائه می کند. روابط عمومی مالی بیشتر از اینکه با عموم مردم سر و کار داشته باشد با رسانه ها، سهامداران، کسب و کار و جامعه تخصصی سرمایه گذاران در ارتباط است.

روابط عمومی مصرف کننده

این رشته روابط عمومی به طور تخصصی به ارائه محصولات و خدمات با هدف بالا بردن آگاهی عمومی و ساخت جذابیت برای مصرف کننده هدف می پردازد. همچنین روابط عمومی مصرف کننده به ترویج تخصصی کالا و خدمات کمک می کند و متعاقب آن فروش را افزایش می دهد، وجوه مشترک زیادی با بازاریابی دارد.

ارتباطات بحران

خدمات روابط عمومی در این حوزه مختص شرایط بحران است که در آن متخصصان روابط عمومی در نقش بهترین «وکلا» به رفع بحران کمک می کنند. هدف متخصصان روابط عمومی بحران این است که اوضاع را تحت کنترل درآورده و باعث شوند که حداقل خسارت به شهرت و تصویر عمومی مشتری در شرایط بحران وارد شود. به منظور جلوگیری از تخریب شهرت مشتری، روابط عمومی بحران نیازمند مهارت های ارتباطی عالی به منظور معطوف کردن افکار عمومی به وجه دیگری از داستان است. روش های روابط عمومی در ارتباطات بحران ممکن است شامل پیچاندن باشد که بر خلاف تصور عموم همیشه با فریب و یا دستکاری در افکار عمومی همراه نیست.

روابط عمومی دولتی

هدف این رشته روابط عمومی که در تعامل با بدنه نهادهای دولتی است تاثیرگذاری بر سیاستگذاری ها می باشد. روش ها و ابزارهای استفاده شده در این روابط عمومی شامل: لابی گری است اما عبارت اخیر به اندازه کافی برای برنده شدن در کسب حمایت از سیاستمداران برای یک موقعیت خاص کافی نیست. روابط عمومی دولتی نباید با ارتباطات دولت که اشاره به ارتباط میان دولت و مردم است خلط شود.

روابط عمومی داخلی

این رشته روابط عمومی بر ارتباطات درون شرکت یا سازمان متمرکز شده است. در اکثر سازمان ها که از روابط عمومی داخلی استفاده می کنند، معمولا بخش روابط عمومی وظیفه ارائه اطلاعات مرتبط را در مورد کارکنان در زمان ارتباط بر عهده دارد. با این شرایط می توان حدس زد، مفاهیم مذکور که اینک در روابط عمومی جهانی نیز کم کم تغییر می پذیرند، حداقل تا دهه آینده در ایران موضوعیت پیدا نخواهند کرد و صرف ترجمه چند یادداشت و مقاله نمی توان این مباحث را به طور جدی وارد فضای علمی و اجرایی کشور کرد. و در این زمینه به مساعدت بخش های قانون گذاری و نهادهای آموزشی کشور نیازمند هستیم.

 

 

انجام سمینار کارشناسی ارشد / انجام سمینار ارشد / انجام پایان نامه دکترا / انجام پایان نامه دکتری

تماس و مشاوره با 0919/963/1325

افزودن یک دیدگاه