سمینار علوم قرآنی و حدیث و انجام سمینار علوم قرآنی و حدیث

سمینار علوم قرآنی و حدیث و انجام سمینار علوم قرآنی و حدیث

سمینار علوم قرآنی و حدیث و انجام سمینار علوم قرآنی و حدیث

سمینار علوم قرآنی و حدیث و انجام سمینار علوم قرآنی و حدیث :

قرآن منبع اصلی شناخت اسلام است و حدیث به عنوان شارح و مبین قرآن دومین منبع برای دانستن با معارف قرآن کریم است . کسی که با قرآن و حدیث آشنا نباشد نمی‌تواند اسلام را بشناسد . برای شناخت صحیح از اسلام ،‌ باید به قرآن و حدیث مراجعه کرد . هدف از این رشته ، آشنایی دانشجو با دانش‌هایی است که او را برای فهم قرآن و استفاده‌ی صحیح از حدیث آماده می‌‌کند .این رشته ، پایه‌ی نخست برای آگاهی درست از دانش‌هایی است که در فهم قرآن و حدیث به کار می‌رود .

دروس این رشته در طول تحصیل

دروس عمومی

زبان فارسی ؛ زبان خارجی ؛ تربیت بدنی ؛ تعلیم و تربیت اسلامی ؛ معارف اسلامی ؛ انقلاب اسلامی و ریشه‌های آن ؛ متون اسلامی .

دروس پایه

مکالمه‌ی زبان عربی ؛ صرف ؛ نحو ؛ تجزیه و ترکیب ؛ ترجمه‌‌ی عربی به فارسی ؛ قرائت متون عربی ؛ علوم بلاغت ؛ عقاید ؛ تجوید ؛ منطق ؛ تاریخ اسلام ؛ روش تحقیق ؛ مبادی اصول فقه ؛ آشنایی با ادیان بزرگ الهی ؛ آشنایی با کلیات علوم اسلامی .

دروس تخصصی

اعراب قرآن ؛ تاریخ قرآن ؛ تاریخ تفسیر ؛ اصول و مقدمات تفسیر ؛ شیوه‌های تفسیر؛تاریخ حدیث؛درایه الحدیث ؛ فقه الحدیث؛مفردات قرآن؛علوم قرآن ؛ تفسیر قرآن؛نهج‌البلاغه ؛ سبک‌های تلاوت و حفظ قرآن کریم .

 بازار کار

امکان تحصیل دانشجو تا مقطع دکترا در ایران وجود دارد . آموزش و پرورش و رادیو و تلویزیون و مراکز تحقیقاتی و …. می‌تواند بازار کاری برای دانشجوی این رشته باشد .

 

 

انجام سمینار کارشناسی ارشد / انجام سمینار ارشد / انجام پایان نامه دکترا / انجام پایان نامه دکتری

تماس و مشاوره با 0919/963/1325

افزودن یک دیدگاه