مدیریت زمان در جلسه ارائه سمینار

سمینار مهندسی مدیریت اجرایی و انجام سمینار مهندسی مدیریت اجرایی | انجام سمینار کارشناسی ارشد / انجام سمینار اشد | تماس با 0919/963/1325

مدیریت زمان در جلسه ارائه سمینار

 

در جلسات سمینار و دفاع پایان نامه که شرکت می کنیم معمولا یکی از مواردی که دانشجویان با آن مشکل دارند مدیریت زمان جلسه ارائه است.

 

بعضی افراد جلسه دفاع پایان نامه خود را زودتر از حد معمول تمام می کنند و فکر می کنند که وقت کممی آورند و  تمام مطالبشون را با عجله توضیح می دهند و برخی دیگر انقدر وقت کم می آورند که مجبورند از اسلایدهای انتهایی خود بگذرند یا آنها را طوری توضیح بدهند که نه خودشون متوجه بشوند نه اساتید و حضار که این نیز از اشتباهات رایج است.

 

در کتاب ارائه موفق تکنیکی آوده ایم که شما می توانید مدیریت زمان جلسه ارائه را کنترل کنید در این جا قصد داریم این مورد را برای شما توضیح بدیم :

 

براي اين که بتوانيد در طول ارائه سمینار و دفاع پایان نامه مديريت زمان خوبي داشته باشيد بايد چند نکته را رعايت کنيد.

مطالب خود را اولويت‌بندي کنيد تا در صورتي که زمان کم آورديد بدانيد از چه مطالبي صرف نظر کنيد.

قبل از ارائه بارها تمرين کرده باشيد تا بين مطالب و زمان يک هم گامي به وجود آيد براي اين کار مي‎توانيد از زمان‌سنج‌هايي که در نرم‌افزارهاي ارائه مثل پاورپوينت هست و يا يک ساعت استفاده کنيد. هنگامي که فکر کرديد سه دقيقه از زمان ارائه شما گذشته است ساعت را چک کنيد، در صورتي که هنوز به اين زمان نرسيده‎ايد سرعت شما بالا هست و بايد کمي بيشتر توضيح دهيد و در صورتي که زمان چيزي بيشتر از سه دقيقه را نشان مي‌دهد سرعت شما کند است و بايد مطالب خودتان را جمع و جورتر بيان کنيد.

اين تکنيک را مي‎توانيد سه بار و در ابتدا، وسط و در زمان‌هاي پاياني ارائه خود به کار گيريد تا کنترل زمان از دست شما خارج نشود. هنگامي که چند بار اين کار را انجام دهيد در ارائه واقعي کنترل زمان را در اختيار داريد و نگران کمبود يا اضافه وقت نخواهيد بود. در جلسه دائم به ساعت مچي خود نگاه نکنيد، براي کنترل زمان مي‎توانيد در هنگام ارائه گوشه چشمي به ساعت رايانه خود داشته باشيد.

افزودن یک دیدگاه